کوتاه کردن لینک چه مزیت‌هایی داره؟

 

روش کار این سرویس به این صورت است که شما دراین سرویس‌ ثبت نام می‌کنید و لینک‌های کوتاه ‌شده را در جایی مانند وب‌سایت یا شبکه اجتماعی و هر جای دیگری قرار می‌دهید. زمانی که شخصی روی این لینک‌ها کلیک کند، مبلغی به پنل شما واریز می‌شود و زمانی که درآمد شما به میزان مشخصی رسید، می‌توانید آن را برداشت کنید.

 

مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از سرویس‌ کوتاه کننده لینک 8J8

 

مزیت اول: کسب درآمد از کوتاه کننده‌ لینک

کسب درآمد از اینترنت، موضوعی است که بیشتر افراد به آن علاقه دارند. در مقالات قبلی، در مورد آموزش کسب درآمد از 8j8 صحبت کردیم.

 

مزیت دوم: شمارش تعداد کلیک‌ها و بررسی آنها

یکی از مواردی که بسیار به کار وب‌مسترها می‌آید، این است که بدانند بطور دقیق چه تعداد کلیک، بر روی لینک‌های به‌اشتراک گذاشته‌شده انجام شده است.سایت 8j8.ir این قابلیت را دارد تا بطور دقیق این موارد را به شما نشان دهد. همچنین می‌توانید ببینید که چندنفر از طریق موبایل یا کامپیوتر و تمامی سیستم‌عامل‌ها روی لینک شما کلیک کرده‌اند. شاید برای شما مهم باشد که بدانید که از کدام مناطق جغرافیایی روی این لینک‌ها کلیک کرده‌اند.

 

مزیت سوم: استفاده در شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی روزبه‌روز بیشتر می‌شود و در برخی مواقع، نیاز است تا لینک‌هایی را قرار دهیم و کاربران را به جایی مانند وب‌سایت‌مان یا تلگرام یا آپارات و... هدایت کنیم. در اینجا اگر بخواهیم URL وب‌سایت‌مان را قرار دهیم، چندان زیبا بنظر نمی‌رسد. بجای اینکار، می‌توان از سرویس‌ کوتاه کننده لینک 8j8 استفاده کرد.

مثلاً برخی از شبکه‌های اجتماعی، محدودیت‌هایی را از لحاظ تعداد کاراکتر، برای ارسال پست اعمال کرده‌اند که با انجام اینکار، می‌توان هم پست را زیباتر کرد و هم کاراکترهای بیشتری را قرار داد. مثلاً فرض کنید من می‌خواهم لینک یکی از پست‌ها را در اینستاگرام قرار دهم، اگر بخواهم آن را به همان شکل اصلی بگذارم، به این شکل خواهد بود: https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9

اما به‌راحتی این لینک را کوتاه می‌کنم و حتی لینک را ویرایش می‌کنم که نتیجه به این شکل خواهد بود:

8j8.ir/link

 

مزیت چهارم: استفاده از کوتاه کننده لینک در روزنامه،‌ مجلات و کارت ویزیت‌ها

شاید بخواهید در مجلات و روزنامه‌ها تبلیغی را قرار دهید یا خوانندگان را به لینکی هدایت کنید. مثلاً شما می‌خواهید افرادی که کارت ویزیت شما را می‌بینند، وارد وب‌سایت شده و در خبرنامه‌تان عضو شوند. در اینجا اگر شما بخواهید آدرس وب‌سایت‌تان را بصورت کامل قرار دهید، یعنی هم آدرس وب‌سایت و URL صفحه خبرنامه را قرار دهید، چندان جالب به‌نظر نمی‌رسد و همینطور فضای کوچک کارت ویزیت، شاید این اجازه را به شما ندهد. کاری که باید انجام دهید، این است که لینک‌تان را به‌راحتی کوتاه کنید و همان را در کارت ویزیت، مجله و جاهای دیگر قرار دهید. چون هم راحت‌تر می‌توان آن را وارد کرد و هم اینکه باعث زیبایی تبلیغ شما می‌شود.

 

مزیت پنجم: جایگزینی مناسب برای URL های فارسی

یکی از بهترین مزیت‌های کوتاه کردن لینک ، این است که زمانی که شما لینک‌های فارسی را کپی کنید و بخواهید در جایی (مثلاً شبکه‌های اجتماعی) قرار دهید، خیلی طولانی می‌شود و زیبایی پست نیز از بین می‌رود. در اینجا می‌توانید به‌راحتی آن را کوتاه کنید و قرار دهید.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8D9%86%DA%A9

اما به‌راحتی این لینک را کوتاه می‌کنم و حتی لینک را ویرایش می‌کنم که نتیجه به این شکل خواهد بود:

8j8.ir/link

 

مزیت ششم: قابلیت شخصی‌سازی

سرویس‌ کوتاه کننده لینک 8J8 ، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند که لینک را ویرایش کنید. اینکار به‌راحتی با ثبت نام و ورود به حساب کاربری انجام می‌شود. مثلاً من یک لینکی را کوتاه می‌کنم که نتیجه شاید به این شکل باشد:

http://8J8.ir/2Ha19Di

اما به‌راحتی همان را ویرایش می‌کنم و نتیجه به شکل زیر خواهد بود، یعنی URL به‌راحتی قابل ویرایش است.

http://8J8.ir/instagram

 

مزیت هفتم: قراردادن آدرس در SMS

شاید برای‌تان پیش بیاید که بخواهید برای اعضای وب‌سایت‌تان پیامک ارسال کنید. مثلاً تخفیفی را برای محصولات خود درنظر گرفته‌اید و می‌خواهید لینک صفحه محصول یا یکی از محصولات خود را قرار دهید. اگر شما بخواهید لینک صفحه محصول را قرار دهید، طول پیامک شما زیاد می‌شود و از آنطرف، باید هزینه بالاتری را بابت هر پیامک پرداخت کنید. از طرف دیگر، اگر طول پیامک شما زیاد شود، در برخی مواقع ارسال پیامک‌ها، با مشکل مواجه می‌شوند و البته لینک‌های کوتاه، باعث زیباترشدن پیامک شما می‌شوند.

 

مزیت هشتم: قراردادن لینک در سرویس‌های اشتراک ویدیو

یکی دیگر از مزیت‌های بسیار خوب کوتاه کردن لینک این است که می‌توانید از آنها در سرویس‌های اشتراک ویدیو استفاده کنید. سرویس‌های اشتراک ویدیو مانند آپارات، تماشا و … این امکان را به شما می‌دهند تا بصورت رایگان، ویدیوهای خود را در آنها آپلود کنید. در پایین ویدیوها، می‌توانید توضیحاتی را در مورد ویدیو بنویسید و لینک کوتاه کرده خود را قرار دهید.

 

مزیت نهم: امکان ماندن در حافظه

همانطور که می‌دانید همه به دنبال به دست آوردن شماره‌های رند هستند به این دلیل که این شماره‌ها در حافظه انسان سریع میماند، دقیقا همین موضوع در خصوص لینکهای شما هم صدق میکند، کوتاه بودن لینک باعث می‌شود احتمال به خاطرسپاری لینک‌های شما بسیار بیشتر شود.

 

مزیت دهم: قابل اعتماد بودن سایت 8J8

یکی از موارد بسیار مهم در کوتاه کردن لینک، همیشه در دسترس بودن سایت کوتاه کننده است، این موضوع زمانی خود را نشان داد که بسیاری از ایرانیها برای کوتاه کردن لینک خود از سایت goo.gl استفاده می‌کردن اما برحسب اتفاق گوگل تصمیم به بستن این سایت کرد و تمام لینک‌هایی که افراد دیجیتال مارکتر و مدیران کانالهای تلگرامی و ... با استفاده از این سایت کوتاه کرده بودن کاملا از بین رفت و وقتی مخاطب روی لینک کلیک می‌کرد به صفحه مقصد نمی‌رسید و مخاطب‌های کانال و گروه‌های زیادی براین اساس ریزش کرد، همین موضوع باعث شد تا سایت 8j8 متولد شود وایرانیها برای کوتاه کردن لینک های خود دیگر نیازی به سایتهای خارجی نداشته باشن و بتوانند همیشه به لینک‌های خود دسترسی داشته باشند.

 

مزیت یازدهم: کسب درآمد به دلار

شما میتونید مبلغی که از طریق سایت 8J8 داشتید رو به دلار تبدیل کنید و ما درآمدتون رو به دلار به حساب پی پالتون واریز میکنیم